Jaka jest zawartość poppersów?

Poppersy zawierają azotyny (estry alkilowe kwasu azotowego). W zależności od tego, od kogo kupuje się dany poppers, będziesz miał w ręku zupełnie inne azotyny i tym samym będziesz miał inne ryzyko zagrożenia dla zdrowia.

Regularnie sprawdzamy składniki poppersów. Na naszej stronie internetowej www.poppers-kupic.pl dostępne są wyłącznie poppersy zawierające trzy poniższe składniki.składniki, ponieważ uważamy, że te azotyny są mniej szkodliwe dla zdrowia.

  • Azotyn pentylu (CAS 463-04-7): Większość naszych produktów zawiera ten azotyn, ponieważ azotyn pentylu jest klasyfikowany jako mniej szkodliwy dla zdrowia.
  • Azotyn heksylu (UFI V300-A06S-K00V-G02P)): Nowy azotyn od producenta Lockerroom z Kanady. Azotyn ten jest produkowany przez producenta Lockerroom i znajduje się w niektórych butelkach o pojemności 30 ml. Jest on równie lub mniej szkodliwy dla zdrowia niż azotyn pentylu.

  • Kanadyjska formuła pentylu (numer WE 951-169-0, RM): Nowa substancja od producenta Lockerroom w Kanadzie, na bazie azotynu pentylu. Azotyn ten jest również mniej jest szkodliwy dla zdrowia i jest bardzo podobny do azotynu pentylu.

Poppery z następującymi składnikami NIE są u nas dostępne, ponieważ uważamy je m.in. za jako rakotwórcze lub toksyczne przy aspiracji. Wyraźnie dystansujemy się od tych azotynów i nasze zalecenia dla Ciebie: trzymaj się z dala od produktów zawierających azotyny:

  • Azotyn izopropylu (CAS 541-42-4): znajduje się głównie w 4-ramiennych fiolkach o pojemności 24 ml. Nie należy sprzedawać tych produktów, ponieważ ich wdychanie stanowi zagrożenie dla życia.
  • Azotyn izobutylu (CAS 542-56-3): występuje np. w preparatach Quicksilver, RAM i Rave. Nie prowadzimy sprzedaży, ponieważ te produkty mogą być rakotwórcze.

Istnieją również inne określenia składników stosowanych:

  • Azotyn amylu: to stara nazwa azotynu pentylu, więc jest w porządku.
  • Azotyn alkilu: Jest to wspólna nazwa dla azotynu izobutylu, azotynu pentylu, azotynu izopropylu itp.Nie polecamy poppersów z tymi składnikami, ponieważ nie jest jasne, które azotyny są w nich zawarte.