Nagły wypadek

Co zrobić, jeśli zbyt intensywnie wciągałem/wciągałam poppersa?

Jeśli zauważysz, że zażyłeś za dużo poppersów, natychmiast zamknij butelkę i otwórz okno, wdychaj i wydychaj świeże powietrze. Usiądź na krześle, np. na balkonie. Jeśli po 10 minutach nadal odczuwasz zawroty głowy lub silny ból głowy, skonsultuj się z lekarzem.

Co robić, gdy ktoś przypadkowo połknie poppers?

Połknięcie lub wypicie poppersów może być śmiertelne. Niebezpieczeństwo poparzenia chemicznego! Jeśli ktoś mimo to weźmie łyk poppersów zamiast wąchać butelkę, natychmiast wypij dużo wody. Nie należy zmuszać chorego do wymiotów, ponieważ spowoduje to dalsze oparzenie przełyku lub gardła. Natychmiast zasięgnąć porady lekarza.

Co należy zrobić w przypadku kontaktu poppersa ze skórą?

Poppers nigdy nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą, błonami śluzowymi lub oczami. Niebezpieczeństwo poparzenia chemicznego! Jeśli mimo to tak się stanie, należy natychmiast spłukać zimną wodą przez około 20 minut. Zwrócić się o pomoc do lekarza pogotowia ratunkowego.

Co by się stało, gdybym razem z Viagrą zażył poppers?

Połączenie poppersów z viagrą zagraża życiu. Może to prowadzić do nagłego spadku ciśnienia krwi, a nawet do niewydolności układu krążenia. Ponieważ działanie poppersów jest krótkotrwałe (od 1 do 5 minut), w razie przypadkowego zażycia poppersów i jednoczesnego stosowania środków zwiększających popęd seksualny należy wykonać dwie czynności. Po pierwsze, należy natychmiast przestać wąchać butelkę, a po drugie, natychmiast otworzyć okno i wdychać dużo świeżego powietrza. Jeżeli osoba straci przytomność, należy natychmiast wezwać karetkę pogotowia.

Co należy zrobić, jeśli butelka z pooppersem spadnie na podłogę i pęknie?

Zamknięta butelka z poppersem bardzo rzadko pęka w razie upadku. Jeśli pęknie i poppersy się rozsypią, wytrzyj ten płyn chusteczką i natychmiast otwórz okno. Jeśli poppersy rozleją się na parkiet lub dywan, należy je dobrze wytrzeć zimną wodą, aby azotyn nie wydzielał zapachu w mieszkaniu przez kilka dni.

Co mam zrobić, jeśli upuszczę poppersy w miejscu publicznym (np. w klubie na dyskotece)?

Butelka prawie się nie stłucze, ale poppersy się rozszczelnią, a gazy rozproszą się w pomieszczeniu. Zapach będzie wyczuwalny w pomieszczeniu przez 5 do 10 minut. Nieszczelne zatyczki należy szybko wytrzeć, np. chusteczką higieniczną, tak aby chmura zapachu pozostała jak najmniejsza. Najlepiej jest zamknąć do połowy opróżnioną butelkę z poppersami i natychmiast wynieść nasączoną poppersami chusteczkę na świeże powietrze, np. do kosza na śmieci.

Co mam zrobić, jeśli ktoś inny nie może przyjmować poppersów?

Nie wszystkie osoby mogą tolerować poppersy, zwłaszcza osoby z istniejącymi wcześniej schorzeniami układu krążenia. Jeśli ważne jest dla Ciebie nie tylko Twoje zdrowie, ale także zdrowie innych ludzi, nie namawiaj nikogo do wąchania poppersów, jeśli nie chce tego robić. W takim przypadku zalecamy samodzielne powąchanie butelki.

Czy można zażywać poppersy podczas prowadzenia samochodu?

Nie. Wąchanie poppersów powoduje zawroty głowy i zmniejsza zahamowania. Nie zalecamy używania poppersów i prowadzenia samochodu. Rush jest krótkotrwały, dlatego po zażyciu poppersów należy odczekać 30 minut, zanim wsiądzie się za kierownicę.

Co się stanie, jeśli rodzice lub pracodawca zobaczą moją butelkę poppera?

Wielu rodziców, a także wielu pracodawców nie wie, czym są poppersy i jak je legalnie zaklasyfikować. Ważne: poppersy nie są środkami odurzającymi i należy tę informację przekazywać dalej. Ważne jest, abyś jako właściciel poppersów był świadomy zagrożeń dla zdrowia (nigdy ich nie pij) i ryzyka (nie zażywaj ich razem z viagrą itp.) oraz abyś obchodził się z tymi produktami w sposób odpowiedzialny. Zalecamy poinformowanie o tym rodziców i pracodawców.

Co się stanie, jeśli podczas kontroli policyjnej zostanie znaleziona u mnie butelka poppersów?

Posiadanie poppersów nie jest przestępstwem, podobnie jak posiadanie środka do czyszczenia skóry. Poppersy znajdują się na tak niskim miejscu na liście priorytetów policji, że nawet nie każdy policjant jest z nimi zaznajomiony (z wyjątkiem tych, którzy sami ich używają). Jeśli policjant przesadnie zareaguje, bo masz przy sobie butelkę poppersów lub środek do czyszczenia skóry, wyjaśnij mu, że to Twoja sprawa, co zrobisz ze środkiem do czyszczenia skóry.

Czy po zażyciu poppersów mogę nadal prowadzić samochód?

Rush po zażyciu poppersów jest bardzo krótkotrwały (od 1 do 5 minut). Zalecamy jednak, aby po spożyciu poppersów odczekać 30 minut przed rozpoczęciem jazdy. Nie wiadomo, czy poppersy można wykryć we krwi lub moczu podczas kontroli policyjnej.