Przechowywanie poppersów

Czy poppersy należy przechowywać w lodówce?

Nie. Poppersy nie powinny być przechowywane w lodówce razem z mlekiem, warzywami i sałatkami. Zaleca się przechowywanie poppersów w woreczku plastikowym lub pojemniku w ciemnym miejscu w domu, w możliwie chłodnym miejscu, z dala od dzieci. Może się to znajdować w szafce lub szufladzie. Najlepszym miejscem do przechowywania poppersów jest piwnica, ponieważ jest tam ciemno, a idealna temperatura wynosi około 12-15 stopni.

Zobacz także nasz wpis na blogu: „Mit o poppersach w lodówce”.

Dlaczego nie należy przechowywać poppersów w zamrażarce?

Poppersy lubią, gdy jest chłodno i ciemno. I bardzo ważne: poppersy w ogóle nie lubią skrajnych wahań temperatury. W przypadku zbyt dużych wahań temperatury substancje zawarte w poppersie zaczynają się psuć. A ponieważ poppersy działają tylko w temperaturze pokojowej, zamrażarka jest zdecydowanie niewłaściwym miejscem do ich przechowywania. Zobacz także nasz wpis na blogu: „Mit o poppersach w lodówce”.

Jaki jest najdłuższy okres przydatności do spożycia papryk?

Nieotwarte poppersy można przechowywać przez kilka miesięcy w temperaturze pokojowej. Należy unikać skrajnych wahań temperatury, ponieważ poppersy tego nie lubią.

Jak często można używać poppersów, gdy butelka jest otwarta?

Zawartość butelki z poppersami można bez problemu przechowywać przez co najmniej jeden miesiąc od otwarcia. W połączeniu z powietrzem w pomieszczeniu poppersy zaczynają się rozkładać. Zalecamy małe buteleczki, aby zawsze można było używać świeżych poppersów.

Skąd mam wiedzieć, że poppersy straciły ważność?

Jeśli butelka z poppersem była poddawana zbyt wielu wahaniom temperatury (np. wielokrotne wkładanie i wyjmowanie z zamrażarki), azotyn rozkłada się na różne produkty rozkładu. W rezultacie powstaje brązowa, śmierdząca i kleista ciecz. Wtedy nadszedł czas na pozbycie się butelki i zamówienie nowego poppersa.

Gdzie należy przechowywać poppersy?

Najlepiej przechowywać je w temperaturze pokojowej lub piwnicznej. Lodówka nie jest konieczna. Poppery nie lubią wahań temperatury. Zobacz także nasz wpis na blogu: „Mit o poppersach w lodówce”.

Na jak długo wystarczają poppersy?

Nieotwarte butelki wystarczają na kilka miesięcy. Po otwarciu butelki z poppersem wystarcza ona na co najmniej miesiąc. Zobacz także nasz wpis na blogu: „Mit o poppersach w lodówce”.

Jak należy prawidłowo wyrzucać zużyte butelki?

To pytanie zadaje się nam coraz częściej w miarę wzrostu świadomości ekologicznej. Poppersy to substancje chemiczne i należy je utylizować tak jak inne chemikalia domowe. Ty też powinieneś dbać o środowisko.

Co należy zrobić, jeśli butelka z poppers przewróci się na podłogę?

Rozlanego poppersa najlepiej zetrzeć z podłogi papierem toaletowym lub chusteczką higieniczną. Pozostała na powierzchni ciecz z czasem wyparuje. Prosimy zachować szczególną ostrożność w przypadku podłóg parkietowych. W każdym razie należy dobrze przewietrzyć pomieszczenie przez około kilka godzin.

Obok czego nie należy przechowywać poppersów?

W żadnym wypadku nie należy przechowywać poppersów w pobliżu lateksu, rękawic pięściowych, prezerwatyw itp., ponieważ opary mogą zaatakować produkty na bazie lateksu w zamkniętych przestrzeniach (np. w torbie sportowej obok prezerwatyw). Nie należy też przechowywać poppersów w pobliżu żywności, np. w lodówce.

Czy poppers ma działanie zapalne?

Tak, poppersy są łatwopalnymi płynami. Należy zachować szczególną ostrożność podczas palenia lub posługiwania się zapalniczką.

Czy można je przechowywać w piwnicy?

Tak. W rzeczywistości ma to wiele sensu. W piwnicy jest chłodno i ciemno, a temperatura jest stała. To jest właśnie to, co poppersy bardzo lubią.

Jaki jest wpływ światła słonecznego na poppersa?

Każdy, kto kiedykolwiek zapomniał o poppersie w schowku samochodowym i zaparkował samochód na słońcu, doskonale wie, jak szybko poppersy reagują na ekstremalne zmiany temperatury. Pod wpływem ciepła promieni słonecznych poppersy rozkładają się bardzo szybko i zamieniają się w brązową, śmierdzącą i lepką ciecz. Dlatego należy chronić je przed światłem słonecznym.