Mit „poppersów w lodówce”

Zawsze jesteśmy pytani, jak prawidłowo przechowywać poppersy w domu i czy lodówka jest najlepszym miejscem do przechowywania poppersów. Postawmy sprawę jasno od samego początku. Nie, lodówka nie jest odpowiednim miejscem do przechowywania poppersów.

Przechowywanie poppersów w lodówce nie jest zdrowe ani dla Ciebie, ani dla innych domowników, a ponadto jest bardzo niepraktyczne. Poppersy to substancje chemiczne. Nigdy nie widzieliśmy nikogo, kto trzymałby rozpuszczalnik, spirytus metylowy lub środek do czyszczenia w lodówce obok sałatki, warzyw i mleka. Ponadto inne osoby mogą pomylić butelkę poppersa z napojem. Może to być śmiertelnie niebezpieczne. Ponadto lodówka nie jest zbyt dyskretna, ponieważ korzysta z niej również Twoja dziewczyna, mama lub współlokatorzy.

Jaki jest najlepszy sposób przechowywania poppersów? Poppersy muszą być przechowywane w chłodnym i ciemnym miejscu. Rozróżniamy butelki nowe/nieotwarte i butelki już otwarte.

Nowe i nieotwarte butelki można przechowywać w temperaturze pokojowej w szafce, w szufladzie, np. razem z zabawkami erotycznymi. Nieotwarte poppersy można przechowywać przez kilka miesięcy w temperaturze pokojowej w ciemnym miejscu. Po wyprodukowaniu, podczas transportu, w hurtowniach i sklepach detalicznych, poppersy przechowuje się w temperaturze pokojowej lub piwnicznej.

Sytuacja wygląda inaczej w przypadku butelek, które zostały już raz otwarte, ponieważ substancja zaczyna się powoli rozkładać w połączeniu z powietrzem w pomieszczeniu. Po otwarciu, poppersy przechowywane w temperaturze pokojowej można bez problemu używać przez około miesiąc. Oczywiste jest, że po otwarciu nie należy przechowywać poppersów w pobliżu kaloryfera ani w miejscach nasłonecznionych. Zalecamy przechowywanie raz otwartych butelek w woreczku foliowym lub w pojemniku plastikowym w ciemnym miejscu np. w szafce lub szufladzie. Najlepszym miejscem jest jednak piwnica. Jest tam ciemno i chłodno, ale nie za chłodno (ok. 12-15 stopni). W woreczku foliowym lub w pojemniku plastikowym otwarte butelki z poppersami pozostaną świeże w piwnicy lub w temperaturze pokojowej przez około miesiąc.

W przypadku przechowywania poppersów w zbyt niskiej temperaturze (np. w lodówce lub zamrażarce), należy dokładnie zaplanować ich użycie. Efekt poppersów działa naprawdę dobrze tylko w temperaturze pokojowej. Jest to wyraźny argument przeciwko trzymaniu poppersów w lodówce.